Home Map Tel

WYPRAWKA SZKOLNA 2010/2011

13-07-2010

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników mogą otrzymać uczniowie klas I-III szkoły podstawowej (do 170 zł), II klasy gimnazjum (do 310 zł) oraz uczniowie niepełnosprawni klas I-III szkoły podstawowej (do 170 zł), IV-VI szkoły podstawowej (do 200 zł) i I-III gimnazjum (do 310 zł). Uczniowie ubiegający się o pomoc muszą spełniać jedno z trzech kryteriów:

  1. Kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.) (maksymalnie 351,00 zł na osobę w rodzinie) – w tym przypadku do wniosku powinny być dołączone zaświadczenia o wszystkich dochodach każdej osoby z rodziny zamieszkującej we wspólnym gospodarstwie.
  2. Pomoc może być udzielona także uczniom z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium 351,00 zł, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego – zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej całodobowe placówki opiekuńczo – wychowawcze, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej. W tym przypadku wniosek powinien zawierać uzasadnienie wnioskodawcy ubiegającego się o pomoc, wraz z zaświadczeniami o wysokości dochodów jak w kryterium 1. Decyzję o udzieleniu pomocy podejmuje dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.
  3. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dla uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, realizujących w roku szkolnym 2010/2011 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w szkołach dla dzieci i młodzieży). W tym przypadku, do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów.


Procedura uzyskania dofinansowania:

  1. Rodzice składają wniosek o dofinansowanie u dyrektora szkoły, w której dziecko będzie uczyło się w roku szkolnym 2010/2011, do dnia 10 września 2010 r.
  2. Rodzice dokonują zakupu podręczników.
  3. Rodzice przedstawiają dyrektorowi szkoły dowód zakupu podręczników (faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia lub rodzica/opiekuna prawnego, rachunek, ewentualnie paragon).
  4. Dyrektor szkoły po rozpatrzeniu wniosków i otrzymaniu środków na dofinansowanie zakupu podręczników przekazuje kwotę dofinansowania rodzicom.


Sposób udokumentowania wysokości dochodów:

  1. W przypadku rodziny korzystającej ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku.
  2. W przypadku rodziny nie korzystającej ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej:
  1. zaświadczenia o uzyskanych dochodach netto z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania;
  2. w przypadku rolników – nakaz płatniczy o powierzchni gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych, miesięczny dochód z 1 h przeliczeniowego wynosi 207,00 zł;
  3. zaświadczenie o pobieranych zasiłkach z pomocy społecznej;
  4. potwierdzenie Powiatowego Urzędu Pracy o rejestracji jako osoba bezrobotna i o wysokości pobieranego zasiłku (decyzja, karta gotowości, zaświadczenie);
  5. w przypadku pobierania emerytury lub renty – odcinek świadczenia z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku;
  6. w przypadku alimentów (otrzymywanych dobrowolnie lub w wyniku egzekucji) - kopia wyroku zasądzającego wielkość alimentów, ewentualnie przekazy/przelewy. W przypadku nieściągalności lub częściowej ściągalności - zaświadczenie komornicze.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: